
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Type | General Purpose |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V to 5 V |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Turn-On Delay Time | 36 ns |
| Operating Supply Current | 12 mA |
| Propagation Delay | 42 ns |
| Data Rate | 25 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 2 ns |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 7449
Distributors
pcbx
Unit Price$2.84777
Ext.Price$2.84777
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.84777 | $2.84777 |
| 10 | $2.16554 | $21.65540 |
| 25 | $1.99626 | $49.90650 |
| 50 | $1.89990 | $94.99500 |
| 100 | $1.80817 | $180.81700 |
| 300 | $1.73487 | $520.46100 |
| 500 | $1.66455 | $832.27500 |
| 1000 | $1.61496 | $1614.96000 |
| 3000 | $1.50477 | $4514.31000 |
| 5000 | $1.40209 | $7010.45000 |
